Futbolli në zi, ndahet nga jeta Artan Bushati
Ndahet nga jeta në moshën 46-vjeçare trajneri i mirënjohur shqiptar, Artan Bushati. Ish tekniku i disa skuadrave ne Shqiperi por edhe i Shpresave vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë, e cila së fundmi e kishte detyruar të tërhiqej nga karriera e tij me futbollin.

Ai do të mbahet mend për drejtimin e ekipit kombëtar të U-21 dhe për përvojat në Superligë si trajner i skuadrës së Elbasanit dhe të vendlindjes së tij, Vllaznisë.

Nga shkodranët ai u dorëhoq në ditët e para të muajit korrik pas rekomandimit të mjekëve italianë ku kishte udhëtuar për t’u kuruar.

Portali Albeu shpreh ngushëllimet për familjarët dhe të afërmit e trajnerit Bushati. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2013, ora 22:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori