Gameover për Barcelonën, Chelsea në finale (VIDEO)


Pëlqej
Ramires (Chelsea)
Chelsea barazon me rezultat 2-2 në Camp Nou duke eliminuar Barcelonën në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Me këtë barazim, Chelsea kualifikohet për në finalen e Champions.

Eliminimi nga Chelsea, është edhe më e rëndë kur dihet se ekipi londinez shumë heret mbeti me 10 lojtarë, pas përjashtimit të kapitenit Terry dhe pas udhëheqjes me rezultat 2:0.

Golat për Barcelonën i shënuan Buskets dhe Iniesta, ndërsa për Chelsea ka shënuar Ramirez dhe krejt në fund Torres.


Barcelona vs Chelsea

72% Posedimi i topit 28%
16 Raste 6
7 Goditje në portë 3
9 Goditje jashtë portës 3
10 Kornera 1
1 Pozita jashtë loje 1
7 Faula 10
0 Kartona të kuq 1
2 Kartona të verdhë 6

Në minutat e para të pjesës së dytë (49’), Didier Drogba ndërhyri në mënyrë të palejuar ndaj Cesc Fabregas dhe gjyqtari akordoi penallti, mirëpo Lionel Messi goditi transversalen duke mos arritur të shënojë.

finalen e 19 majit, Chelsea do ta presë fituesin ndërmjet Real Madridit dhe Bayern Munich.
Shtuar më 24/04/2012, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori