Gameover për Barcelonën, Chelsea në finale (VIDEO)

Ramires (Chelsea)
Abonohuni për lajmet sportive me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Chelsea barazon me rezultat 2-2 në Camp Nou duke eliminuar Barcelonën në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Me këtë barazim, Chelsea kualifikohet për në finalen e Champions.

Eliminimi nga Chelsea, është edhe më e rëndë kur dihet se ekipi londinez shumë heret mbeti me 10 lojtarë, pas përjashtimit të kapitenit Terry dhe pas udhëheqjes me rezultat 2:0.

Golat për Barcelonën i shënuan Buskets dhe Iniesta, ndërsa për Chelsea ka shënuar Ramirez dhe krejt në fund Torres.

2 Kartona të verdhë 6

Në minutat e para të pjesës së dytë (49’), Didier Drogba ndërhyri në mënyrë të palejuar ndaj Cesc Fabregas dhe gjyqtari akordoi penallti, mirëpo Lionel Messi goditi transversalen duke mos arritur të shënojë.

finalen e 19 majit, Chelsea do ta presë fituesin ndërmjet Real Madridit dhe Bayern Munich.
Shtuar më 24/04/2012, ora 22:40