Gara për "Topin e Artë", Messi favoriti kryesor
Gara për "Topin e Artë" tashmë ka kandidatët kryesorë. Leo Messi është favoriti i padiskutueshëm dhe konkurrenti i tij kryesor është, këtë herë, një mbrojtës qendror: Van Dijk.

Por fitimi i "Copa America", e cila do të ishte titulli i tij i parë i madh me ekipin kombëtar, do ta bënte atë pa asnjë rival.

Kapiteni i Barcelonës është shpallur kampion i ligës dhe golashënuesi më i mirë i turneut spanjoll me 36 gola.

France Football dhe L’Equipe e shohin atë si kandidatin kryesorë ashtu si Mbappe ose Van Dijk që janë gjithashtu në listë.
Shtuar më 16/06/2019, ora 13:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori