"Gazzeta dello Sport", Berisha portieri më i mirë i javës së 13-të në Serinë A

Etrit Berisha vijon të jetë protagonist në kampionatin italian. "gardiani" i portës kuqezi edhe pse u mposhtë me penallti në fitoren 2-1 të ekipit të tij, është përzgjedhur në ekipin e javës në S erinë A.

“La Gazzetta Dello Sport” shkon edhe më larg duke përzgjedhur pikërisht 27 vjeçarin nga Prishtina si portierin e formacionit ideal të javës së 13-të të Serisë A.

Në ekipin e Atalantës po dalin në pah cilësitë e jashtëzakonshme të Berishës, i cili më në fund ka gjetur te Atalanta klubin i cili kishte besim të plotë te ai dhe mendohet se do ta mbajë gjatë në Bergamo.
Shtuar më 22/11/2016, ora 14:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori