Histori dashurie me gjyshen e Arnold, e kaluara e legjendës Ferguson
Ish-trajneri legjendar i Mançester Junajtid, Aleks Ferguson ka pasur një histori dashurie me gjyshen e talentit Liverpulit, Aleksandër Arnold.

Kur ishin mjaft të rinj, Ferguson dhe gjyshja e Arnold u bashkuan ndërsa 79 vjeçari atë kohë jetonte në Glasgou të Skocisë dhe për më shumë, gjyshja e Aleksandër Arnold, Doreen ishte lidhja e parë e tij.

Megjithatë lidhja e tyre përfundoi për pak kohë dhe gjyshja e Arnoldit shkoi në Amerikë ku dhe u martua.

Këtë e ka pranuar vet ish trajneri i Mançester Junajtid në autobiografinë e tij.Duket mjaft e çuditshme, por Aleksandër Arnold mund ta thërriste legjendën me termin “gjysh”. /sportskspres/
Shtuar më 01/01/2021, ora 19:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori