Humbja e Milanit tërbon ministrin e Brendshëm, Salvini: Skandaloze...
Derbi i Milanos mes Interit dhe Milani ka marrë nuanca politike.

Së fumdi ka qënë ministri i Brendshëm, Mateo Salvini, ai i cili ka reaguar ashpër për humbjen e Milanit.

Salvini njihet si tifoz i zjarrtë i Milanit, dhe kjo humbje duke se nuk i ka pëlqyer aspak.

Salvini tregon se po të ishte ai trajner do te linte Donarumën në stol tek ekipi i të rinjve për 10 ndeshjet e ardhshme.

“Mund të jesh më dobët fizikisht, teknikisht, por derbin duhet ta luash për të fituar, nuk mund të luash në atë mënyrë. Pastaj ndërrimet Bakajoko dhe Abate skandaloze. Donarumma? Do ta lija në stol te ekipi i të rinjve për 10 ndeshjet e ardhshme”, u shpreh Salvini. /albeu.com/
Shtuar më 22/10/2018, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori