Ja sa para do përfitojnë lojtarët e Lazios nëse fitojnë Serie A
Claudio Lotito, ka caktuar një shumë prej 18 milionë eurosh në formë bonusesh në rast se Bianconcelestët e fitojnë titullin e Serie A.

Il Corriere dello Sport raporton se Lazio shpreson ta fitojë Scudetton këtë sezon, kur kanë mbetur edhe 12 javë për t’u zhvilluar.

Bianconcelestët kanë vetëm një pikë më pak se lideri dhe kampioni në fuqi, Juventus, prandaj shpresojnë se kanë gjasa reale për titull.

Presidenti i klubit italian do t’u dhurojë lojtarëve dhe stafit nga 400.000 euro secilit, një total prej 18 milionë euroshrast se e fitojnë Serie A këtë vit.
Shtuar më 16/06/2020, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori