Ja si e falënderojnë tifozët e Beshiktashit Skënderbeun (FOTO)

Tifozët e skuadrës turke të Beshiktashit kanë falënderuar korçarët e Skënderbeut që e mposhtën Sporting Lisbonën në Europa League.

Për shkak të fitores së shqiptarëve, ekipi turk për momentin gjendet në vendin e dytë në renditje me 6 pikë të grumbulluara pas barazimit 1­1 me kryesuesit e Lokomotivës së Moskës.

Një tifozë turk ndërkohë ka nisur drejt ekipit korçar një pako me çokollata dhe mbishkrimin . “Shumë të duam ty Skënderbeu. Faleminderit”, kanë shkruar tifozët turq në gjuhën shqipe. /albeu.com/
Shtuar më 07/11/2015, ora 10:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori