Juventus kërkon përmbysjen ndaj Atleticos, Dybala e nis nga stoli
Sot në 21:00 në "Alianz Stadium" do të luhet kati i dytë në Ligën e Kampioneve Juventus-Aletico Madrid, shkruan Albeu.com.

Juventusi pësoi disfatë 2-0 në ndeshjen e parë në Ëanda Metropolitano ndaj sot do të kërkojë përmbysjen e madhe edhe pse nuk do ta ketë aspak të lehëtë kundër skuadrës të drejtuar nga Simeone.

Sipas "Sportmediaset" trajneri i Juventusit në këtë sfidë si rrallë herë pritet të startojë me skemën 3-5-2 duke bërë që Dybala ta nisi sfidën nga stoli teksa sulmi do ti besohet dyshesh Mandzukic Ronaldo.

Në anën tjeter Aletico Madrid do të startojë me skemën 4-4-2 ku dyshja e sulmit do ti besohet Moratës dhe Griezmann.


Formacionet e Mundshme:

Juventus: Scezney: Caceres, Bonucci, Chielini, Matuidi, Emre Can, Pjanic, Cancelo, Bernandeschi.

Altetico Madrid: Oblak, Arias, Godin, Gimenez, Juanfran, Lemar, Rodrigo, Koke, Saul Niguez, Morata, Griezmann.


Shtuar më 12/03/2019, ora 09:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori