Juventus nis mbrojtjen e titullit, Sarri befason me formacionin ndaj Parmës
Sot në orën 18:00 Juventusi luan kundër Parmës në "Stadio Ennio Tardini" në ndeshjen hapëse për sezonin e ri në Serie A.

Vlen të theksojmë që trajnerin e ri Maurizio Sarri ka marrë vendimin befasues duke mos futur në fushë blerjet e bujshme të De Ligt apo Rabiot si dhe Danilon duke aktivizuar De Sciglion.


Formacionet zyrtare:


Parma: Sepe, Iacoponi, Inglese, Hernani, Brugman, Laurini, Barillà, Bruno Alves, Gervinho, Gagliolo, Kulusevski.

Juventus: Szczesny; De Sciglio, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Matuidi; Douglas Costa, Higuain, Ronaldo
Shtuar më 24/08/2019, ora 17:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori