Karikatura "epike" e finales së Champions League

Pëlqej
Goal.com ka shpërndarë një karikaturë të veçantë, tek përmbledh të gjithë ndeshjen e finales së Champions League.

Protagonist kryesorë të kësaj karikature janë Sergio Ramos me lëndimin e Mohamed Salah, goli i mrekullueshëm i Gareth Bale dhe gabimet e Loris Karius.

Padyshim që të gjitha këto momente janë bërë shkas e shumë diskutimeve në botën e futbollit dhe do të mbahen mend në historinë e Champions League.

“Lëndimi i Mohamed Salahs, goli i mrekullueshëm i Gareth Bale dhe gabimet e Loris Karius, kontribuuan në një finale të pabesueshme të Ligës së Kampionëve në Kiev!”, e ka përshkruar Goal.com Karikaturën e Ditës.
Shtuar më 27/05/2018, ora 15:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori