Kartoni i verdhë më i çuditshëm merret nga Luis Suarez
Dueli i vlefshëm për Champions League mes Lokomotivës së Moskës dhe Atletikos së Madridit ka sjellë një episod të veçantë gjatë pjesës së parë.

Kartoni i verdhë më i çuditshëm në histori merret në këtë takim dhe tregohet përpara fytyrës së href="kerko.php?fraza=Luis">Luis Suarezit. Arsyeja? Po shihte VAR-in së bashku me arbitrin.

Në minutën e 23-të, rusët pretendojnë një penallti në zonën e Atletikos. Gjyqtari ka qenë i mendimit se gjithçka ishte e rregullt, por është VAR-i ai që ndërhyn në kufjet e tij.

Për këtë arsye arbitri kryesor i takimit shkon të shohë pamjet në monitor, por pas tij në atë moment qendronte edhe href="kerko.php?fraza=Luis">Luis Suarez, i cili nuk ishte aspak dakort për një 11 metërsh. Gjyqtari nuk është kursyer në këtë rast dhe menjëherë i tregon uruguajanit kartonin e verdhë.
Shtuar më 03/11/2020, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori