Katari mund të humbas botërorin e vitit 2022
Katari mund të humbas botërori 2022 dhe këtë e thotë antari i këshillit ekzekutiv të FIFA-s Theo Zwanziger.

"Unë mendoj si botërori 2022 nuk do mbahet në Qatar, Mjekët nuk mbajnë përgjegjsi për atë çka mund të ndodh për shkak të temperaturave të larta. Ata mund të jenë në gjendje që të ulin temperaturat në stadiume, por Kupa e Botës nuk bën pjes vetëm në stadium". u shpreh Zwanziger. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2014, ora 12:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori