Kjo është arsyeja pse Champions-i do luhen në dy orare
UEFA ka bërë disa ndryshime me kompeticionin me të madh futbollistik të klubeve, Champions LEague.

Tashmë ndeshjet që do të luhen do të jenë në dy orare, në 18:55 dhe në 21:00 ndryshe nga sa fillonin sezonet e kaluara në 20:45.

Arsyeja kryesore e këtij ndryshimi është që çdo kush të mund të ndjeki ndeshjet e Championsit.

Kështu kjo do t’i lejojë që më shumë ndeshje të transmetohen në televizione.

Gjithesi këtë vendim, UEFA do ta rishqyrtojë sërish në fund të sezonit, 2020/21./albeu.com/
Shtuar më 18/09/2018, ora 11:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori