Kualifikohen Inter, Barcelona, Valencia dhe United (VIDEO)
Pëlqej
Zhvillohen edhe ndeshjet e mbetura për grupet A-D të Champions League në fazën për grupe. Në grupin A Interi fiton ngushtë me rezultatin 1-0 kundër Twentes por që arrin të sigurojë kualifikimin për më tej. Zikaltërtit e kanë kërkuar me ngulm fitoren dhe kanë gjetur golin vetëm në minutën e 55 me anën e Cambiassos.
Tottenham fiton 3-0 përballë Werderit dhe gjithashtu kualifikohet për më tej.

Në grupin B Hapoel Tel Aviv fiton 3-0 kundër Benficas ndërsa Schalke mposht 3-0 Lyonin me 2 gola të Huntelaar dhe një të Farfan.

Valencia mposht me një rezultat tenistik 6-1 turqit e Bursasporit për grupin C duke siguruar kështu kualifikimin edhe pas fitores së Manchesterit 0-1 kundër Rangersit me Rooneyn autor të golit pas një penalltie.

Në grupi D Rubini ka mposhtur Kopenhagenin në ndeshjen e luajtur në orën 18:30 me rezultatin 1-0 ndërsa Barcelona fiton në Greqi me Panathinaikosin me rezultatin e thellë 3-0 me dy gola të Pedros dhe një të Messit.

Albeu.com transmetoi drejtëpërdrejt ndeshjen nga stadiumi në Athinë mes Panathinaikosit dhe Barcelonës. (albeu.com)

Shikoni golat e ndeshjeve:

Panathinaikos 0-3 Barcelona
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/5zgWI3aT5VviruCLK8zW/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>


Inter Milan 1-0 Twente
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/7FAU7nR6mHfy8DpiZHWa/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>


Rangers 0-1 Manchester United
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/VYSiOYM2ZALpYLk2pPMG/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>


Tottenham 3-0 Bremen
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/vriWwFbHQFKr5EmAq6s2/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>


Valencia 6-1 Bursaspor
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/rLCq4im445jj5cKME461/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>


Schalke 3-0 Lyon
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/NQB17hz1C3cSbAaBUKY5/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>

Shtuar më 24/11/2010, ora 22:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori