Kush do ta marrë Topin e Artë? Sonte shpallet fituesi
Sonte në mbrëmje shpallet fituesi i Topit të Artë për vitin 2014.

Në një ceremoni të organizuar nga FIFA, sonte në Zyrih të Zvicrës do të zbulohet emri i fituesit të Topit të Artë për vitin që lamë pas.

Kandidatë për të fituar çmimin janë Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Lionel Messi (Barcelonë), Manuel Nouer (Bayern Munich).

Në këtë mbrëmje do të zgjidhet edhe trajneri i vitit.

Kandidatë janë Carlo Ancelotti (Real Madrid), Diego Simeone (Atletico Madrid) dhe Joachim Lew(Gjermani).

Ceremonia nis sonte në orën 18:30 minuta./albeu.com/
Shtuar më 12/01/2015, ora 09:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori