Kyrian Nwabueze, bomberi i Laçit që po "çmend" Superioren me 12 gola (FOTO LAJM)

Kyrian Nwabueze, sulmuesi i Laçit është ylli më i ri i Kategorisë Superiore. Nigeriani i cili iu bashkua Laçit këtë verë i blerë nga skuadra kosovare e Dritës po cmend Kategorinë Superiore, shkruan Albeu.com.

26 vjeçari ka tundur rrjetën plot 12 herë duke i shënuar 2 hërë Kukësit, 3 Skënderbeut, nga 2 herë Vllaznisë dhe Teutës si dhe nga një gol Tiranës dhe Luftëtarit duke arritur në kuotën e 12 gola në Superiore.

Nwabueze, ngjason pak a shumë me Olayinka ose Reginaldon ku spikatën në kampionatin tonë dhe më pas u bënë të njohur dhe në Europë.

Ndërkohë, nuk na mbetët gjë tjetër vetëm të shijojmë golat e afrikanit që me shumë mundësi në fund të sezonit pritët të largohet nga Laçi për një skuadër eurpiane. /albeu.com/


Shtuar më 25/11/2019, ora 17:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori