De Biasi: Ja pse nuk mora në "Euro 2016" Rashicën dhe Gjimshitin
Trajneri i Kombëtares, Gianni De Biasi sqaron për zgjedhjet që ka bërë për listën që ka dërguar në "Euro 2016".

Gjimshiti, Rrahmani, Ajeti dhe Shala ishin 4 të sakrifikuarit nga 27 futbollistët që ka pasur në dispozicion në Francë.

"Ka qenë një vendim shumë i vështirë, dhe i trishtë, por sigurisht që ne duhet të bëjmë disa vlerësime të detajuara për disa lojtarë Ishte një mënyrë e drejtpërdrejt.

Ua thashë në sy arsyet kryesore se pse ata nuk do të ishin me grupin në Francë. Reagimi i futbollistëve? Lojtarë e pranuan vendimin sepse ishte një vendim që do të merrej.

Ata e dinin se çfarë i priste, dhe janë bërë në bazë të bindjeve të mia se cilët do të ishin më të dobishëm për në Francë.

Gjimshiti- "Sepse ka një vit që nuk luan"

Rashica- "Ka luajtur shumë gjatë këtij, por fatkeqësisht nuk ka qenë shumë me ne. Është një super lojtar që kam besim që do të jetë me ne në të ardhmen". /albeu.com/
Shtuar më 01/06/2016, ora 12:06
Atnan Halilaj
e Mërkurë 1 Qershor 2016, Ora 13:47
Suksese kombetares sone mirepo dikush duhej te largohet ky eshte sporti ky eshte futbolli me rendesi eshte qe mos te perqaheni te jemi ma te forte se kurre.Besoj edhe te larguarit ne fjale jane paksa te deshperuar por sdotethote qe sjane ne forme.Andaj suksese lojtareve ne largim ne klubwt e tyre.Ju jeni heronje!Ju i behet shqipetaret te ndihen metevwrtet Kuq e Zi por Faqe Bardhe!Sukseseeeee!
kuqezi
e Mërkurë 1 Qershor 2016, Ora 14:09
Kur do jet me ju rashica apo kur te jet 30 vjec sa lila. Nuk me duket zgjedhje e duhur nga ana e trainjerit gjithsesi suksese ne franc
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori