Lyon me dorë të hekurt, pezullon mesfushorin e kërkuar nga Juventus
Olympique Lyon me dorë të ashpër ndaj mesfushorit të shumëkërkuar në merkato Houssem Aouar.

Klubi francez ka pezulluar për ndeshjen e radhës Aouar pasi ky i fundit ka refuzuar të jetë i pranishëm në pjesën e fundit të përgatitjes fizike gjatë një seance stërvitore.

Ky pezullim mund të prishë raportet mes klubit dhe lojtarit dhe drejtuesit e Lyon me në krye presidentin Aoulas mund të vendosin ta shesin futbollistin.

Juventusi po tregon interes prej kohësh për mesfushorin me Aouar që tashmë mund të jetë më afër bardhezinjëve.
Shtuar më 27/11/2020, ora 23:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori