Marca: Xherdan Shaqiri një nga dështimet e kampionatit gjerman në merkaton e janarit
Gazeta spanjolle Marca me seli në Madrid, ka zbuluar deshtimet e merkatos së janarit në kampionatin gjerman të futbollit.

Mes emrave që i konsideron si transferime të dështuara Marca përfshin edhe sulmuesin e Liverpoolit Xherdan Shaqirin, shkruan Albeu.com.

Shaqiri kaloi te Bayern Munich i blerë nga Baseli, në shkurt 2013, por ajo që dha në Bundesligë duket se nuk ka mjaftuar për "ta kaluar klasën” në këndvështrimin e "Marca". Kjo e fundit, duke u ndalur në rastin e Shaqirit, shkruan:

"Xherdan Shaqiri është sot pjesë e Liverpool të Jürgen Klopp. Ai e provoi fatin në Bundesligë, kur ishte 21 vjeç. Pas disa viteve të mira te Basel, ai arriti në klubin bavarez, në shkurt të sezonit 2012-2013. Shaqiri nënshkroi për pesë sezone dhe Bayern Munich pagoi më shumë se 10 milionë euro për të.Lojtari i Zvicrës nuk gjeti vend në skuadër në sezonin 2014-2015, ndaj shkoi tek Interi". Shkruan Marca. /albeu.com/

Shtuar më 26/12/2018, ora 11:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori