Mikoli: Për Dinamon bëj edhe sulmuesin, nuk drejtoja në Itali prej "Falkones"
Fabrizio Mikoli që në Itali ka qenë një lojtar i njohur, ku fillimisht u zbulua te Peruxhia e më pas luajti me Juventusin, Fiorentinën e Palermon apo Benfikën e në fund në Maltë në Birkirkara, duke u bërë edhe pjesë e Kombëtares italiane, do të jetë zv. trajner i Dinamos, si “krahu i djathtë” i Morieros.

Ai tregon edhe njëherë historinë me Falkonen, por edhe të shkuarën dhe synimet që ka për të ardhmen tashmë në stafin e skuadrës së Dinamos…”

“Morieron e kam mik, është përvoja e parë si trajner. Nëse do të duhet që Dinamo të shënojë, do të futem në fushë. Nuk kam ofertë në Itali? Prej Falkones. Kam akademinë time dhe gjendesha shumë mirë. Erdha në Shqipëri për të punuar me Morieron, që kam mik. Nuk kam pasur oferta”.

Fjalët për Falkonen

“Ka ndodhur në 2008, ishte ora 05:00 e mëngjesit dhe kishim fituar kampionatin. Ka 9-10 vjet që kam kërkuar falje.”

Moshat

“Identeti i klubit fillon nga të rinjtë që është përgjegjësia ime te Dinamo. Po të zgjidhja si shembull, do të veçoja Benfikën, sepse ka prodhim në madh në çdo sport”,-tha Mikoli gjatë prezantimit sot në klubin blu.
Shtuar më 05/01/2021, ora 22:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori