Milani merr kreun, barazojnë Inter dhe Juve (VIDEO)
Pato dhe Ibrahimoviç pas golit
Përfundojnë ndeshjet e javës së 11 të kampionatit Italian të futbollit. Milani pas kësaj javë merr i vetëm kreun e renditjes pasi ka mposhtur në San Siro, Palermon me rezultatin 3-1. Golat për kuqezinjtë I kanë shënuar Paton ë minutën e 19, Ibrahimovic në minutën e 77 me penallti dhe Robinho në minutën e 83, ndërsa për Palermon ka barazuar përkohësisht Bacinovic në minutën e 63. Interi nuk ka marrë më shumë se një barazim në fushën e Lecces ku rezultati është fiksuar në 1-1. Milito ka kaluar në avantazh zikaltertit por ka qënë Oliveira ai që ka barazuar. Me rezultatin 1-1 ka përfunduar edhe Brescia-Juventus ku golit të Quagliarellas I është përgjigjur Diamanti. Lazio ka humbur vendin e parë pasi është mundur nga Cesena me rezultatin e ngushtë 1-0. Napoli ka fituar 1-0 në fushën e Cagliarit. Catania mposht Udinesen 1-0, ndërsa Roma ka mundur Fiorentinën me rezultatin 3-2. Është mbyllur në barazim 0-0 sfida tjetër mes Chievos dhe Barit ndërsa Genoa e Ballardinit fiton 1-0 me Bolognan. (albeu.com)