Miqësoret, Argjentina mposht Brazilin (VIDEO)
Pëlqej
Ndeshja e shumëpritur ndërmjet dy përfaqësueseve latinoamerikane Argjentinës dhe Brazilit përfundoi me fitoren e Argjentinës 1:0. Golin e vetëm e shënoi Leo Messi në minutën 90 të takimit.

Befasi e dorës së parë mund të llogaritet barazimi i Estonisë ndaj Lihtenshtajnit në fushë të vet, si dhe fitorja si mysafire e Belgjikës ndaj Rusisë dhe ajo e Bosnjë-Hercegovinës, po ashtu, si mysafire ndaj Sllovakisë. Siç dihet Bosnjë-Hercegovina është në grup me Shqipërinë në eliminatoret për Evropianin 2012.

Rezultatet e disa nga ndeshjet e zhvilluar sot:

Sllovakia 2 - 3 Bosnjë-Hercegovina
Rusia 0 - 2 Belgjika
Estonia 1 - 1 Lihtenshtajni
Shqipëria 0 - 0 Maqedonia
Argjentina 0 - 0 Brazili
Bullgaria 0 - 1 Serbia
Hungaria 2 - 0 Lituania
Kina 1 - 0 Latvia


GOLAT:


Argjentina 0 - 0 Brazili
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/zC4ROukYP9CG7ZAQsOc8/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>


Kina 1 - 0 Latvia
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/kSamakHzcM5vdfvYSUIq/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>

Rusia 0 - 2 Belgjika
<embed src="http://rd3.videos.sapo.pt/play?file=http://rd3.videos.sapo.pt/AerZRNmjzESR4ko8kgiP/mov/1" type="application/x-shockwave-flash" allowFullScreen="true" width="480" height="400">embed>
Shtuar më 17/11/2010, ora 20:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori