Morata pothuajse i larguar nga Chelsea, pranë rikthimit në La Liga
Pëlqej
Alvaro Morata gjithmonë e më larg Chelseat. Efekti i largimit të Higuain nga Milani drejt bluve të Londrës do të sjell një efekt domino në merkato. Spanjolli, sipas asaj që raporton "COPE", ka firmosur të premten për Atletikon e Madridit.

Marrëveshja është arritur për një huazim me të drejtë blerjeje në fundin e sezonit.

Kujtojmë se Morata ka luajtur për Realin e Madridit dhe tashmë shkon te rivalët e kryeqytetit. Diego Simeone do të jetë ai që do të kërkojë të ringjallë 26-vjeçarin, që nuk ka treguar rendiment që pas largimit nga Juventusi. /A
Shtuar më 20/01/2019, ora 10:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori