Myrto Uzuni njeh vetëm rritje në karrierë, kartoni i sulmuesit shqiptar ndryshon vlerë në treg
Myrto Uzuni po përjeton momentet më të mira në karrierëne tij.

Puna e palodhur dhe përkushtimi i madh po jep frytet e veta për sulmuesin shqiptar.

Kontrata me Ferencvarosh ishte shpërblimi më i mirë për paraqitjet e bëra nga beratasi.

Rrugëtimi në Champions League e vendosi Uzunin në sytë e Europës, teksa nuk i munguan as golat në këtë kompeticion.

Tashmë situata për të ka ndryshuar edhe në tregun e lojtarëve për sulmuesin e Kombëtares shqiptare, pasi kartoni i tij ka pësuar një rritje.

Sipas “Transfermarkt” vlera e Myrto Uzunit tashmë ka shkuar në 2.2 milionë euro, 400 mijë euro nga sa kushtonte më parë.

E duke parë ecurinë tejet pozitive që po kalon në Hungari, kjo vlerë do të vijojë të rritet në merkaton e ardhshme.
Shtuar më 24/01/2021, ora 21:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori