Napoli dhe Fiorentina në gjysmëfinale (VIDEO)
Dy ekipet italiane, Napoli dhe Fiorentina janë kualifikuar për në gjysmëfinale të Europa League.

Napoli ka shkuar në gjysmëfinale, pasi ka mposhtur një kundërshtar të fortë si Volfsburgu.

Ndeshja e sotme përfundoi në barazim 2:2, por se Napoli kishte fituar 4:1 në ndeshjen e parë.

Golat për Napolin i shënuan Callejon dhe Martens, ndërsa për Wolfsburgun shënuan Klose dhe Perisic.

Në ndeshjen tjetër Fiorentina ka eliminuar Dynamo Kievin, skuadër të cilin e mposhti me rezultat 2:0.

Në gjysmëfinale janë kualifikuar edhe Sevilla dhe Dnipro, që eliminuan Zenitin dhe Club Brugge. /albeu.com/


Shtuar më 23/04/2015, ora 23:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori