Napoli dhe Tottenham bëjnë detyrën, pranë kualifikimit (VIDEO)


Tottenhami dhe Napoli nuk kanë hasur vështirësi në ndeshjet e tyre të Europa League.

"Spursat" kanë fituar me rezultatin 4-0 ndaj Ludogoretsit, ndërsa italianët mposhtën me shifrat 2-0 ekipin e Rijekës.

Trajneri Jose Mourinho zgjodhi që të luante me formacionin e dytë.

Ai hodhi nga minuta e parë sërish Dele Alli, ndërsa në krahun tjetër nuk mungon as Bale, Lucas apo Carlos Vinicius.

Ishte ky i fundit që realizoi dy gola pas pasimeve të Dele Allis, ndërsa në pjesën e dytë Winks dhe Carlos Vinicius mbyllën llogaritë në 4-0.

Napoli fitoi me rezultatin 2-0 dhe i mjaftoi 1 gol për çdo pjesë.

Goli i parë u shënua nga Politano në minutën e 41′ pas një aksioni të mirë të Zielinksit. Goli i dytë u realizua nga Lozano pas asistit magjik të Insignes nga distanca.

Napoli mban vendin e parë në grup pas barazimit të Alkmarit ndaj Sociedadit.
Shtuar më 26/11/2020, ora 23:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori