Ndërron jetë rekordmeni i atletikës shqiptare
Pëlqej
Gani Aliaj, rekordmeni i atletikës shqiptare është ndarë sot nga jeta në moshën 80 vjeçare.

Aliaj lindi në Burrel më 06.08.1938. Ai është kampion dhe rekordmen në garat 800m,1500m,3000m,3000m/p,4x400m.

Gani Aliaj ka thyer gjithsej 27 rekorde dhe ka fituar 40 medalje në gara te ndryshme. /albeu.com/
Shtuar më 17/05/2018, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori