Ndodh në Rusi, lojtari shpallet njeriu i ndeshjes dhe merr dhuratë AK-47
Në Rusi të shpërblejnë me armë.

Kjo i ka ndodhur portierit Saveli Konov që pas ndeshjes së hokejit u shpall njeriu i ndeshjes. Ai u shpërblye me një kallash të tipit AK-47.

Në fitoren e skuadrës së tij, VHL 3-2 ndaj Çelmet Çeliabinks, portieri ndali 26 nga 28 gjuajtje.

Pas ndeshjes, në dhomën e zhveshjes, trajneri hyri me një AK-47 në dorë për t’ia dhuruar portieritskuadrës.
Shtuar më 24/09/2020, ora 17:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori