Nejmar rinovon kontratën për 5 vite me Barcelonën
Për pesë vitet e ardhshme, Nejmar ka rinovuar kontratën e tij me Barcelonën. Shtypi spanjoll dhe ai ndërkombëtar kanë folur më parë për zgjatjen e kontratës së brazilianit, por sot çdo gjë është bërë zyrtare, duke u dhënë fund aludimeve për largimin e tij.

Nejmar ka firmosur deri në vitin 2021, ndërsa shuma që ai pritet të përfitojë nga kjo kontratë me klauzolë që shkon në 250 milionë euro. /albeu.com/


Shtuar më 01/07/2016, ora 14:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori