Nga Hysaj te Verdi, ja 11-shja më e mirë e javës në Seria A (FOTO)

HYSAJ 6,5
Pëlqej
Elseid Hysaj më në fund është përzgjedhur në formacionin më të mirë në Seria A në javën e 29-të. Futbollisti i kombëtares sonë ka zhvilluar dje një ndeshje mjaft të mirë ndaj Empolit, duke u vendosur në formacionin më të mirë të publikuar nga "Corriere dello Sport".

Kujtojmë që Hysaj ka pasur probleme në ndeshjet e fundit, edhe për shkak të aktivizimit të shumtë, teksa diçka të tillë e evidentoi edhe trajneri De Biasi në konferencë për shtyp.

formacionin më të mirë nuk kishte si të mungonin dhe portieri i Romës, apo dhe Strootman, i cili ka zhvilluar një ndeshje fenomenale ndaj Sasuolos./albeu.com/

Shtuar më 20/03/2017, ora 11:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori