Mos e humbisni: Nga Ronaldo te Messi, shkëlqimi dhe rënia e 11 yjeve të sportit
Jeta e një sportisti është e përbërë nga nivele të larta, por edhe nga rënie të mëdha.

Pavarësisht nëse është presioni për të realizuar një objektiv momenti jo i duhur tmerri në fushë, koha e keqe apo një dëmtim, mund të të hedhin poshtë një sezon të gjithë, madje dhe një karrierë nëse gjërat shkojnë shumë keq.

Marca ka përzgjedhur disa momentet më të këqija në karrierën e disa prej yjeve të sportit.

Cristiano Ronaldo:

Sulmuesi e dinte që vuante një dëmtim duke shkuar në finalen e Portugalisë në Euro 2016 kundër Francës dhe u detyrua të luaja në pjesën e parë. "Gjatë javës, unë ndjeva se gjuri im ishte pak i dobët. Ndjeva se gjuri im nuk ishte 100%. Ishte diçka që bëra ose një veprim i keq me shkelm", zbuloi CR7 për DAZN, shkruan Albeu.com.

Alejandro Valverde

Ciklisti spanjoll pranoi se momenti i tij më i vështirë ishte kur u kap me doping midis 2010 dhe 2012. "Unë isha pothuajse në gjendje depresioni. Ju keni shumë sy nga ju. Shumë atletë dalin në pension sepse nuk mund të paraqiten me këtë presion më ", tha ai në një dokumentar.


Lionel Messi

Në një intervistë për RAC1, sulmuesi i Barcelonës zbuloi se momenti i tij më i keq erdhi në sezonin 2013/14. "Unë fillova të kem probleme me me taksat, ishte shumë e vështirë për mua dhe familjen time. Unë gjithashtu u lëndova për dy ose tre muaj ”, tha Messi në atë kohë.

Jose Mourinho

Vetëm disa muaj pasi fitoi Premier League, Jose Mourinho u shkarkua nga Chelsea pas një fillimi të dobët në sezonin 2015-2016. "Unë e përcaktoj atë si periudhën më të keqe në karrierën time, me rezultatet më të këqija të karrierës time", tha ai. "Ka ardhur shumë vonë në karrierën time, por unë gjithashtu e shoh atë si një përvojë fantastike.

Toni Kroos

Mesfushori gjerman i ka fituar të gjitha, por edhe ka humbur në karrierë. Kur u pyet në Tëitter se cili ishte momenti i tij më i keq, ai tregoi humbjen e penalltisë së Bayern Munich ndaj Chelsea në finalen e Champions League 2012.

Mauricio Pochettino

Ish-trajneri i Tottenham ka dy momente që i vijnë ndërmend kur mendon për pikën e tij më të ulët si futbollist dhe trajner: Kupën e Botës 2002 dhe finalen e Champions League 2019. "Ishte shumë e vështirë", tha ai për humbjen ndaj Liverpool në Madrid. "E krahasoj me verën e vitit 2002 kur, brenda një jave, ne u tërhoqëm me Suedinë dhe humbën në Angli në fazat e grupeve të Kupës së Botës. Si lojtar dhe trajner, ato momente janë më të këqijat e karrierës time".


Neymar

Një dëmtim i shpinës në çerekfinalen e Kupës së Botës 2014 është momenti më i ulët i Neymar. "Ky mësim ishte momenti im më i keq për shkak të asaj që ndodhi atë javë. Unë qava vetëm në shtëpi, pashë nënën dhe babin tim duke qarë, të gjithë të trishtuar, tim miq, familje ”, tha ai. "Unë nuk mund të ngrihesha në këmbë dhe mjeku më tërhoqi dhe fillova të qaj sepse ajo lëndoi shumë dhe nuk ndjeva asgjë, nuk mund të ndjeja asgjë në këmbët e mia."

Luis Suarez

Uruguaiani zgjodhi kafshimin e Giorgio Chiellini në Kupën e Botës 2014 si momentin e tij më të keq.

"Ndjeva se nuk isha i lumtur që ne do të kapërcejmë dhe se do të lësh shumë njerëz poshtë, duke filluar me veten time, vendin tim, gruan time, fëmijët e mi, sepse nuk isha model.. Ishte momenti më i keq, "tha ai.

Gianluigi Buffon

Momenti më i ulët i italianit erdhi vetëm disa muaj pasi fitoi Kupën e Botës në Gjermani. "Për disa muaj, gjithçka pushoi së kuptuari, ishte sikur të gjithë pyesnin për Buffon, por askush nuk donte të dinte për Gianluigi," tha ai. "Ishte një moment shumë i vështirë." Unë isha 25 vjeç dhe isha në kulmin e karrierës time, por një ditë para një ndeshje në Serie A, shkova te [trajneri i portierëve të Juventus] Ivano Bordon dhe i thashë: 'Ivano, tregoju [ Antonio] Chimenti të ngrohem dhe të luaj, nuk ndjehem në gjendje ta bëj atë. ' Do të pësoja një sulm paniku ".Claudio Ranieri

Trajneri italian është një idhull në Valencia, por ai nuk e kujton magjinë e tij të dytë në Mestalla me shumë dashuri. "Kur arrita, unë i thashë presidentit Juan Soler se ne do të kemi një sezon shumë të vështirë, sepse ata do të arrinin diçka të pamundur. Ata do të fitonin La Ligën dhe Kupën e UEFA-s gjë që nuk u arrit tha Ranieri.

Diego Simeone

El Cholo kujton një problem të ashpër si trajner i San Lorenzo si më i keqi në karrierën e tij. "Ashtë një moment i vështirë, pa dyshim, por unë besoj në atë që ne po bëjmë dhe, në fushë, për qëndrimin dhe prirjen, unë nuk mund ti thuaja asgjë lojtarëve”.tha ai në atë kohë. /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2020, ora 18:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori