Një fillim katastrofal për Andrea Pirlon
Andrea Pirlo ka marrë nëntë pikë më pak se Maurizio Sarri pas 17 ndeshjeve dhe ka barazuar fillimin më të keq të Maxi Allegrit për një sezon në Torino.

La Gazzetta dello Sport vuri në dukje se herën e fundit kur Interi mundi Juventusin 2-0 në San Siro, Nerazzurri fitoi tripletën dhe Bianconerët përfunduan në vendin e shtatë në ligë, 27 pikë prapa rivalëve të tyre.

Zonja e Vjetër është aktualisht është në vendin e pestë në Serie A, shtatë pikë prapa Interit, por me një lojë më pak. Milani ndan kreun e tabelës me Nerazzurrët, por Rossonerët mund të jenë lider të vetëm nëse fitojnë sonte kundër Cagliarit.

Një vit më parë, me Sarrin në krye, Bianconerët u barazuan me Interin në krye të renditjes me 42 pikë nga 17 ndeshje, që do të thotë Pirlo ka mbledhur nëntë pikë më pak se ish-trajneri i Napolit.

Pirlo ka barazuar gjithashtu fillimin më të keq të një sezoni, atë që e kishte bërë Allegri, pasi Zonja e Vjetër mori 33 pikë në 17 ndeshje në 2015-16.

Interi i Roberto Mancinit ishte i pari në ligë në atë edicion, por vetëm tre pikë mbi Bianconerët dhe Nerazzurët përfunduan në vendin e katërt.

Sidoqoftë, lojtarët e Allegrit ishin në mes të një serie prej 15 fitoreve radhazi dhe 25 në 26 ndeshje, duke fituar përfundimisht ligën me një diferencë prej nëntë pikësh në krahasim me Napolin në të dytin.
Shtuar më 18/01/2021, ora 20:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori