Njëmbëdhjeta e pamundur që i kthen "shpinën" Zidane 550 ditë më vonë
Kanë kaluar 550 ditë dhe nuk ka asnjë mënyrë . Zidane kurrë nuk ka qenë në gjendje të rreshtojë Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Mendy, Casemiro, Kroos, Modric, Hazard, Benzema dhe Asensio së bashku që nga fillimi . Ësshtë njëmbëdhjetë e pamundur që i ka kthyer shpinën trajnerit që nga 17 gushti 2019, kur filloi sezoni i kaluar.

Shpresa se më në fund do t'ja dilte, do të rritet sepse dëmtimi i fundit i Carvajal do të zgjasë "mallkimin" për rreth dy muaj të tjerë.

Pas kthimit të tij në Madrid dhe me ardhjen e përforcimeve, veçanërisht të Hazard , Zidane vizatoi në kokën e tij një gala njëmbëdhjetë me të cilën do të kapërcente largimin e Cristianos dhe të rifitonte rrugën e suksesit pas një sezoni të stuhishëm 18-19.

Plani është ende në tryezën e një Zidane i cili ka parë se si dëmtimet shkurtuan në mënyrë të përsëritur operacionin e kthimit të Madridit në pjesën e pasme të formacionit titullar që për trajnerin ishte fitues.

Kanë kaluar 82 ndeshje zyrtare dhe ka qenë e pamundur që ai ti bëjë bashkë ata 11 lojtarë. Kohët e fundit, më 9 dhe 14 Janar, ai preku mrekullinë kundër Osasuna dhe Athletic, ku vetëm Carvajal e dështoi në rreshtimin e tij të ëndrrave .Në fakt, iluzioni u zbeh shumë shpejt, kur në të njëjtën verë të vitit 2019 ai humbi Asensio për pothuajse tërë sezonin për shkak të një dëmtimi serioz në gju . Plani u prish nga një trident sulmues që do të përfundonte i copëtuar me dëmtimet serioze që Hazard do të vuante më vonë . Pjesa tjetër do të hynte dhe do të dilte, por 'fotoja' tashmë është dëmtuar. /albeu.com/

.
Shtuar më 17/02/2021, ora 12:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori