Njihuni me stadiumin më famëkeq në botë, Leo Messi pati çrregullime të pazakonta kur luajti këtu
“Estadio Hernando Siles, La Paz” në Bolivi është stadiumi i Kombëtares dhe klubeve më të mëdha rivale në ligë, Bolivar dhe Strongset.

Pse është kaq i veçantë? Me lokacion 3,601 metra lartësi mbidetare, ky stadium njihet si më i larti në botë.

Futbolli në këtë fushë literalisht do t’iu lë pa frymë. Si fans, do ta keni të vështirë të merrni frymë pasi ka shumë pak ajër, por prapë do ta keni paksa më të lehtë se skuadra mysafire.

Për shembull, Lionel Messi u sëmurë në fushë derisa luajti në barazimin 1-1 të Argjentinës në këtë stadium, më 2013.

Dhe nëse lartësia mbidetare nuk iu lë përshtyje, atëherë kjo do definitivisht do t’iu tmerrojë. Stadiumi është i pushtuar nga shpirtërat.
Shtuar më 05/03/2020, ora 16:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori