Oferta marramendëse që Real Madrid i kishte bërë Lionel Messit
Lionel Messi është parë prej kohësh simboli i Barcelonës, që kur Ronaldinho u largua nga klubi në vitin 2008, megjithatë ai ka pas mundësinë që të nënshkruajë për Real Madrid, por argjentinasi refuzoi.

Duket e pamundur të imagjinohet argjentinasi me fanellën e famshme të bardhë, por kjo ishte me të vërtetë ëndrra dhe plani i Florentino Perez në vitin 2013.

Sipas gazetarit italian, Gianluca Di Marzio, oferta u bë para se të fillonte dominimi evropian i Real Madridit.

“Propozimi nga presidenti i Real Madridit, Florentino Perez , u prezantua në vitin 2013 ku ai ofroi 250 milionë euro për argjentinasin”.

“Këto para fillimisht ishin menduar për rizhvillimin e ‘Santiago Bernabeut’”.

“Sidoqoftë, përgjigja e Messit ishte shumë e prerë, ai tha” Unë nuk do të shkoj në Real Madrid, ju po humbni kohë”, ka shkruar Marzio në librin e tij ‘Grand Hotel Calciomercato’.


Kjo ofertë ishte publikuar më parë nga Football Leaks në vititn 2018, megjithatë Di Marzio ka hedhur më shumë dritë mbi situatën.

E vërteta është se Real Madrid nuk ishte i vetmi klub që u përpoq ta merrte Messin.

Interi, Chelsea, Paris Saint-Germain dhe Manchester City gjithashtu kanë bërë oferta në vitet e shkuara.

Shtuar më 15/10/2020, ora 21:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori