Partizani – Skënderbeu, formacionet e mundshsme
Pëlqej
Partizani do të presë Skënderbeu në duelin më interesant të mbrëmjes në Ligën e Evropës.

Skënderbeu do të kërkojë që të befasojë serbët në Beograd dhe një rezultat pozitiv është në letra. Trajneri i Partizanit sipas mediave serbe ka vendosur të taktizojë dhe të shfaqet me formacion më ofensiv, por me mbrojtje më të vendosur.

Nga ana tjetër, Skënderbeu pritet të shfrytëzojë një formacion 4-3-3 në këtë takim, teksa për Ilir Dajën kjo konsiderohet si një prej mundësive ultimative për të bërë hap para drejt një kualifikimi historik në fazën tjetër.

Serbët kanë frikën e ndonjë incidenti, andaj kanë kërkuar masa të lartë të sigurisë për këtë takim, pasi dënimi nga UEFA do të ishte tejet i lartë.

Formacioni i Skënderbeut: Shehi, Vangjeli, Jashanica, Radas, Mici, Taku, Lilaj, Muzaka, Gavazaj, James, Sowe.

Formacioni i Partizanit: Stojkovic, Miletic, Miletic, Mitrovic, Vulicevic, Everton, Jevtovic, Jankovic, Tosic, Tavamba, Ozegovic. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2017, ora 16:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori