FIFA shpall vendimin për Xhakën dhe Shaqirin
Pas 105 ndeshjesh, Granit Xhaka këndon himnin zviceran
Pëlqej
Granit Xhaka pas 105 ndeshjesh me Kombëtaren Zviceriane për herë të parë ka kënduar himnin zvicerian.

Në momentin kur Kombëtaret e Zvicrës dhe Japonisë ishin rrjeshtuar gjatë kohës së këndimit të himneve, kamera u ndal më gjatë përpara Granit Xhakës kjo pasi ai u pa duke kënduar himnin Zvicerian.

Në 2009 Xhaka fitoi me U-17 e Zvicrës Kupën e Botës dhe nuk e kishte kënduar kurrë më parë himnin.

Nga ajo kohë kanë kaluar plot 105 ndeshje mes U-17, U-18, U-19, U-21 dhe tashmë për kombëtaren e parë.

Për “Blik” Xhaka ka komentuar edhe ngjarjen në fjalë.

“Po e patë shumë mirë, kam kënduar. Si erdhi kjo situatë? Mendoj që kishte ardhur koha”, u shpreh lojtari me origjinë kosovare.

Xhaka e di shumë mirë, shkruan “Blik” që kjo do të jetë një temë e gjerë diskutimi në vendin e origjinës. /albeu.com/Shtuar më 10/06/2018, ora 10:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori