Përfundon spektakli, Anglia fiton ndaj Spanjës (VIDEO)
Pëlqej
Anglia ka fituar minimalisht ndaj Spanjës me rezultatin 2-3 në "Estadio Benito Villamarín", e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Ndeshja zhbllokohet në minutën e 16' me golin e Raheem Sterling.

Anglia dyfishon rezultatinminutën e 30' me golin e Marcus Rashford.

Goditja e madhe për Spanjën vjen në minutën e 38', pasi anglezët shënojnë edhe golin e tretë me anë të Sterling.

Në pjesën e dytë Enrique freskon skuadrën dhe ndryshon formacionin dhe taktikat.

minutën e 58' Paco Alcacer shënon golin e parë për spanjollët, ku kishte 2 minuta që ishte fut në fushë.

Në sekondat e fundit të ndeshjes Sergio Ramos ngushton rezultatin në 2-3 që nuk kishte vlerë, pasi anglezët fituan me ato shifra.

Pas kësaj humbje Spanja renditet në vendin e 1 me 6, ndërsa Anglia në vendin e 2 me 4 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 15/10/2018, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori