Pse nuk po shkëlqejnë blerjet e reja? Paratici shpjegon arsyen
paratici00
Një nga pyetjet që shtrohen këto kohë mbi Juventusin është: pse afrimet e reja nuk po shkëlqejnë ende?

Fabio Paratici, njeriu i merkatos së Juventusit, i përgjigjet Sky përpara ndeshjes ndaj Dinamo Kiev në Champions League.

“Sipas mendimit tim, çështja është më përgjithësisht. Kur një lojtar arrin te Juventusi dhe nuk vjen nga skuadra si Real Madrid, Barcelona ose Bayern Munchen, çdokush mbart një ngarkesë të caktuar dhe presion.

Disa klube kanë një peshë tjetër, është normale që ka disa vështirësi në periudhën e parë.

Besoj se shumë që më vonë dolën kampionë të mëdhenj patën vështirësi. Tani jemi këtu për të thënë që De Ligt është një nga mbrojtësit më të mirë në botë, vitin e kaluar për gjashtë muaj po pyesnim se çfarë do të ndodhte”.
Shtuar më 02/12/2020, ora 21:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori