PSG 4 gola Leverkusenit (VIDEO)
Paris Saint-Germaini e ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Champions Leagues që në përballjen e parë të 1/8.

Francezët regjistruan fitore prej 4-0 si mysafirë të Bayer Leverkusenit në BayArena.

Që në minutën e tretë, Blaise Matuidi shënoi për mysafirët, ndërsa në këtë gol ishin të përfshirë edhe Ibrahimovic dhe Verratti.

Pa përfunduar pjesa e parë, Zlatan Ibrahimovic shënoi dy gola, një nga penaltia (39’) dhe një nga loja e hapur (42’).

Yohan Cabaye e vendosi rezultatin përfundimtar falë asistimit të Lucas (88’).

PSG tashmë pret kundërshtarin në fazën çerekfinale, pasi është e pamundur që Leverkuseni ta përmbysë rezultatin prej 4-0 në Parc de Princes.
Shtuar më 18/02/2014, ora 23:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori