Qentë e Skënderbeut fërshëllyen himnin, turqit e teprojnë me ndeshjen e mbrëmshme (FOTO LAJM)

Ndërkohë që i gëzohen fitores së mbrëmshme, mediat turke janë duken i bërë jehonë edhe disa fërshëllimave gjatë fillimit të këndimit të himnit turk.

Sipas "Fanatik", këto fërshëllima ishin nga një grup i madh tifozësh, të cilët e shoqëruan gjatë gjithë himnit, por nëse shihen pamjet tifozët nuk e kishin kuptuar ende që filloi këndimi i himneve.

Ndërkohë, lexues të kësaj gazete nuk i kanë përmbajtur sharjet dhe fyerjet ndaj shqiptarëve duke përdorur terma fyes si "qafir-i pafe" apo fjalë të ngjashme.

Disa prej tyre i kanë cilësuar si "qen të Skënderbeut" ata që fërshëllyen himnin duke marrë përgjigjen nga të tjerët "se nuk mund të pritet gjë tjetër nga nipërit e atij që tradhtoi Perandorinë". /albeu.com/
Shtuar më 23/03/2019, ora 11:44
Ilir
e Shtunë 23 Mars 2019, Ora 13:15
Ma qen e kopila Dhe maqup se ju turqit nuk ka ne bote
E jo me na Thir neve kshtu.
Na i rushfi topat!
Gjergj kastrioti
e Shtunë 23 Mars 2019, Ora 14:28
O aziat te flliqur po cfar keni ju kur ju nuk i takon europes!! O gabel muti o pinguina shkoni e lane lekuren e maxhupit qe keni...
Gjergj kastrioti
e Shtunë 23 Mars 2019, Ora 14:29
O aziat te flliqur po cfar keni ju kur ju nuk i takon europes!! O gabel muti o pinguina shkoni e lane lekuren e maxhupit qe keni...
GOLI
e Shtunë 23 Mars 2019, Ora 15:51
TURK M.TI...ROPT TE TERVE....RACE GICASH....
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori