Qipro surprizon Bosnjën, Bale merr për "dore" Uellsin (VIDEO)
Bosnja është shokuar nga Qipro duke u mposhtur me rezultatin 2-1 në shtëpi, ndërsa Gareth Bale ka përmbysur Andoran duke i dhënë Uellsit tri pikë.

Ndeshja për Bosnjën nisi mjaft mirë duke shënuar me Ibisevic që në minutën e 6, dhe u mendua se do ishte një golead e ballkanansve.

Por, qipriotën na bënë të ndyshonim mendim, më sakt Christof pasi ai i shënoi të dy golat.

Në ndeshjen tjetër të Grupit B, Gareth Bale ka shënuar të dy golat e Uellsit ndaj Andoras duke marrë kështu tri pikët e para.

Andora gjithashtu shënoi që në minutën e 6 nga penallita.

Ylli i Realit barazoi shifrat në minutën e 22 dhe shënoi golin e fitores në minutën e 81 nga penallti.

Në këtë grup bëjnë pjesë edhe Belgjika me Izraelin, të cilët nuk i kanë zhvilluar ndeshjet e tyre. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2014, ora 22:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori