Raporti/ Këto janë 10 ndeshjet e trukuara që dënuan Skënderbeun
Në raportin prej 31 faqesh dërguar Federatës Shqiptare të Futbollit, UEFA ka publikuar të gjitha ndeshjet që Skënderbeu ka manipuluar brenda dhe jashtë vendit, shkruan Panorama.

Në këtë raport janë vetëm dhjetë takime nga më shumë se 50 gjithsej, për të cilat “qeveria” evropiane e futbollit është e sigurt se kanë qenë të “kurdisura” nga klubi korçar. Pikërisht mbi këto ndeshje Skënderbeu u përjashtua për një vit nga ndeshjet evropiane.

Lista Krusaders – Skënderbeu 3¬2 (21.07.2015)

Dinamo Zagreb – Skënderbeu 4¬1 (25.08.2015)

Sporting Lisbona – Skënderbeu 5¬1 (22.10.2015)

Skënderbeu – Lokomotiv Moska 0¬3 (10.12.2015)

Skënderbeu – Shkumbini 1¬0 (12.12.2010)

Kastrioti – Skënderbeu 0¬0 (06.02.2011)

DinamoSkënderbeu 2¬3 (15.04.2011)

Skënderbeu – Laçi 0¬0 (31.01.2015)

Skënderbeu – Teuta 2¬2 (16.10.2015)

Skënderbeu – Tërbuni 4¬0 (22.11.2015)./Albeu.com/


Shtuar më 09/09/2016, ora 19:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori