Reali në krizë, humbet sërish dhe shkon në 3 ndeshje radhazi pa fitore (VIDEO)
Real Madrid ka humbur 1-2 ndaj Alavesit në shtëpi.

Miqtë kaluan në epërsi pas vetëm pesë minutash lojë me golin e shënuar nga Lucas Perez që shënoi nga penalltia.

Në pjesën e dytë Los Blancos u tronditën sërish teksa në minutën e 49-të, Cortua bëri një gabim trashanik, nga i cili përfitoi Joselu i cili ralizoi për 2-0.

Madrilenët tentuan deri në fund që të merrnin një një pikë teksa shënuan me anë të Casemiros (87′).

Pas 11 javësh Reali mban vendin e 4 me 17 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 28/11/2020, ora 23:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori