Reali turpëroi Sociedad-in (VIDEO)
Benzema (Real Madrid)
Abonohuni për lajmet sportive me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Real Madridi ka mposhtur me rezultat të thellë prej 5-1 skuadrën mysafire të Real Sociedad-it në takimin e zhvilluar të shtunën mbrëma në Santiago Bernabeu.

Goli i parë erdhi që në minutën e 6-të nga Gonzalo Higuain ndërsa në minutën e 32-të Cristiano Ronaldo shënoi golin e tij të 100-të në La Liga pas 92 ndeshjesh duke thyer kështu rekordin e Ferenc Puskas.

Në minutën e 40-të, Karim Benzema trefishoi epërsinë për realin ndërsa vetëm pas një minutë, mysafirët ulin diferencën përmes Xabi Prieto, 3-1.

Në fillimin e pjesës së dytë (49’), Benzema shënoi sërish ndërsa disa minuta më vonë (56') Cristiano Ronaldo shënoi golin e fundit të kësaj ndeshje, 5-1.

Pas këtyre tre pikëve të marra, Real Madridi ruan diferencën prej gjashtë pikësh me Barcelonën. /albeu.com/