Rënditja e FIFA-s, Shqipëria bie në vendin e 45 (FOTO LAJM)

1. SPANJA
Dy ndeshjet e fundit eleminatore për "Brazil 2014" kanë sjellë ndryshime të shumta në rënditjen mujore të FIFA-s për kombëtaret. Kështu Shqipëria pas dy humbjesh resht humbet shtatë pozicione duke shkuar në vendin e 45, ndërsa në Top 10 Spanja kryeson ende, ndërsa Gjermania pas shumë muajsh i le vendin e dytë Argjentinës.

Ngritje edhe për Italinë, Hollandën dhe Brazilin, ndërsa Belgjika ka thyer çdo parashikim duke e parë veten në vendin e gjashtë, ndërsa Uruguaj është rritur me 5 pozicione. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2013, ora 17:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori