Renditja e FIFA-s, Shqipëria e Kosova fitojnë vende

FIFA ka përditësuar renditjen e Kombëtrave të futbollit, tashmë sipas rregullave të reja ku rëndësinë më të madhe e kanë pikët e grumbulluara.

Ajo që bie në sy në këtë listë është se Shqipëria dhe Kosova kanë rikuperuar vende në krahasim me vlersimet e para.

Përfaqësuesja e Kosovës pas rezultateve të mira në miqësore dhe në Ligën e Kombeve ka arritur të ngjitet për tri vende, ku tani renditet në pozitën e 138 me 1080 pikë.

Përmirësime ka edhe Kombëtarja e Shqipërisë, pasi është ngjitur për një pozitë dhe tani renditet në vendin e 57 me 1383 pikë.

Ndërsa si udhëheqës të kësaj liste janë përsëri Franca dhe Belgjikame tre pikë diferencë. /albeu.com/

Shtuar më 20/09/2018, ora 13:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori