Renditja e re e FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova ngjiten me të njëjtin numër vendesh
Pëlqej
FIFA ka publikuar sot renditjen e re të ekipeve kombëtare. Kombëtarja jonë ka arritur të ngjitet me 9 vende duke u pozicionuar e 62-ta.

Arabinë Saudite pavarësisht kualifikimit për në Botëror renditet e 63-ta dhe organizatorja e turneut, Rusia renditet e 65-ta.

Edhe Kosova është rritur me 9 vende pas fitores ndaj Letonisë në miqësore duke mbajtur tashmë pozicionin e 174-t./Albeu.com/
Shtuar më 23/11/2017, ora 11:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori