E FUNDIT/ Kreu i opozitës komunikim të jashtëzakonshëm me median
Revolucion te Juventus, 5 titullarë nxirren në shitje
Revolucion te Juventus. Është ky titulli i gazetës italiane "Corriere dello Sport" ku bën me dije e Juventusi do të shesë 5 titullarë në verë.

Të sakrifikuarit janë Pjanic, Douglas Costa, Mandzukic, Alex Sandro dhe Cuadrado.

Përveç kësaj, e ardhmja e Dybala mbetet për t'u vlerësuar, nga të cilat një thesar i çmuar mund të arrijë për të përforcuar mesfushën me Eriksen.

Por për Juventusin nuk do të jetë e lehtë për të marrë mesfushorin danez, të shikuar nga Paratici në Londër në ndeshjen e parë gjysmëfinale kundër Ajax.

Gjithashtu Juventus synon të afrojë edhe telentin e Benifës Joao Felix për të cilin duhen të paktën 120 milon euro.

Ndërkohë bardhezinjtë synojnë dhe mesfushorin e Lyon-it Ndombele të cilin mund ta marrin për 20 milion euro.

Por një gjë është e sigurtë, Juventusin e pret një revolucion në verë ky synimi i vetëm mbetet triumfi në Ligën e Kampioneve. /albeu.com/


Shtuar më 01/05/2019, ora 11:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori